Kierowca pod wpływem narkotyków śmiertelnie potrącił pieszego

fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze W352. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 47-letni pieszy.

W sobotę przed godz. 20:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze W352 w kierunku Bogatyni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz pozostałe służby ratunkowe.

Pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu pracowali policjanci w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki volkswagen nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i będąc na przeciwległym pasie ruchu potracił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 47-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia. Ponadto mężczyzna był pod wpływem metamfetaminy, a w pojeździe funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 40 działek handlowych tego narkotyku.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie sądowych zakazów, stosowanie się do obowiązujących przepisów i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!