Pościg na A4 za kierowcą BMW zakończony sukcesem [WIDEO]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 lutego ok. godz. 16:00 w Bolesławcu. 48- letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg za nim przeniósł się na autostradę A4. Policyjne radiowozy jechały za mężczyzną przez 80 km. Do akcji włączyły się również patrole z innych powiatów.

Z relacji policjantów wynika, że prędkość z jaką uciekał mężczyzna dochodziła do 200 km/h.

W pewnym momencie funkcjonariusze zastosowali działania blokadowe. Na wysokości węzła Kostomłoty ostatecznie zatrzymano mężczyznę. Wszystko działo się bardzo dynamicznie. Funkcjonariusze przy pomocy pojazdu zablokowali dalszą drogę ściganemu, został on natychmiast zatrzymany – relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Kierowca BMW był trzeźwy, ale początkowo wszystko wskazywało na to, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, co mogło być przyczyną ucieczki. Jak się jednak później okazało, zakaz wygasł i już go nie obowiązywał. Mężczyźnie pobrano krew do badań, które odpowiedzą na pytanie, czy mężczyzna nie prowadził pod wpływem środków odurzających. 48-latek został zatrzymany i noc spędził na komisariacie.

Policja ustala czy mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i czy doszło do popełnienia przestępstwa.

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!