Afera szczepionkowa. Dyrektor szpitala odwołana, 200 osób złożyło wypowiedzenia [PILNE]

Na zdjęciu Zofia Barczyk / dyrektor szpitala

NFZ prowadzi w całym kraju 11 kolejnych kontroli ws. możliwych nieprawidłowości podczas szczepień przeciwko Covid-19. Wyciągane są już również pierwsze konsekwencje: stanowisko straciła dyrektor szpitala w Zgorzelcu, gdzie poza kolejką zaszczepić się miał m.in. burmistrz miasta.

Postępowania trwają w szpitalach w Parczewie, Śremie, Opatowie, Sandomierzu, Nysie, Krapkowicach, Wałbrzychu, Ostrzeszowie, Opolu Lubelskim, Zgierzu i Zgorzelcu.

Dyrektor szpitala w Zgorzelcu straciła stanowisko. Placówka miała szczepić przeciw Covid-19 ludzi spoza grupy „0”

Na posiedzeniu w dniu 12 stycznia 2021 roku Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. – To oficjalny komunikat jaki pojawił się na stronie powiatu zgorzeleckiego

Rzecznik prasowa tamtejszego starostwa powiatowego

Kamila Kowalska przyznała jedynie, że „decyzja o odwołaniu pani dyrektor jest związana z nieprawidłowościami przy szczepieniach przeciwko Covid-19”.

Jak udało się ustalić naszej redakcji, ma to związek ze szczepieniami poza kolejnością, ostatnim czasem zaszczepieni zostali m.in. Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i zgorzelecki biznesmen Artur Toronowski. Na razie nikt nie chce udzielić komentarza w tej sprawie.

Personel szpitala murem za odwołaną dyrektorką. 200 osób złożyło wypowiedzenie, na ulicach tiry i karetki

Personel szpitala w Zgorzelcu, w akcie solidarności z dyrektorką Zofią Barczyk, postawił ultimatum zarządowi powiatu. Około 200 pracowników placówki złożyło wypowiedzenia. Medycy nie zgadzają się z odwołaniem dyrektorki ze stanowiska.

Oświadczenie

Jeszcze tego samego dnia swój sprzeciw wobec decyzji starostwa wspólnie pokazali wszyscy ordynatorzy oraz kierownicy jednostek medycznych i niemedycznych szpitala, a także ich podwładni. Łącznie około 200 osób złożyło wypowiedzenie pracy.

„Jako jedyny powód i uzasadnienie decyzji (odwołania dyrektorki – red.) podano rzekome nieprawidłowości, dotyczące procesu szczepień przeciw COVID-19. Jednakże w naszym szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w tym zakresie, bo do chwili obecnej nie wskazano uchybień przy realizacji Narodowego Programu Szczepień COVID-19 przez instytucje nadzorujące działalność Szpitala. Przeprowadzana na bieżąco przez szpitalny Zespół ds. Szczepień przeciwko COVID-19 weryfikacja nie potwierdziła nieprawidłowości. Wątpliwość wśród społeczeństwa mogły budzić medialne doniesienia o zaszczepieniu burmistrza Zgorzelca – Rafała Gronicza (w sumie jedynego aktywnego polityka zaszczepionego w naszej placówce). Jednak Zespół ds. Szczepień zweryfikował również prawidłowość kwalifikacji ww. osoby do udziału w Programie Szczepiennym, określoną przez NFZ i Centrum e-zdrowia” – napisał w oświadczeniu dr Marcin Wolski, zastępca dyrektora szpitala w Zgorzelcu ds. lecznictwa .

„Uważam, że decyzja o zwolnieniu Pani Dyrektor jest pochopna i w pełni nieuzasadniona a forma i styl jej przeprowadzenia zostawia, delikatnie mówiąc, dużo do życzenia. Biorąc pod uwagę niepodważalne zasługi i rolę Pani Dyrektor dla służby zdrowia naszego Szpitala oraz regionu, uważam takie postępowanie za moralnie i etycznie naganne. Tak ja i wszyscy ordynatorzy oraz kierownicy jednostek medycznych, niemedycznych naszego szpitala kompletnie z tym się nie zgadzamy. Uważamy, że podjęta decyzja uderza w dobro pacjentów i bezpieczeństwo funkcjonowania Szpitala” – podsumował.

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2 thoughts on “Afera szczepionkowa. Dyrektor szpitala odwołana, 200 osób złożyło wypowiedzenia [PILNE]

  1. Właśnie, trzy dni temu był pacjent z Covid pozytywnym a, ze znajomy to sprawa, ucichła. Tak leczymy i dbamy o innych. Gdzie Sanepid i co z pracownikami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!