Bogatynia: próbowali obciąć psu głowę siekierą, wycieńczonego zostawili na chodniku [PILNE]

Do bestialskiego zdarzenia doszło dziś w Zatoniu obok Bogatyni.

Nieznani sprawcy dziś w niedzielę (14.06) około godziny 8:00 brutalnie pobili psa. Mężczyźni za pomocą siekiery próbowali odrąbać psu głowę, jednak ta się osunęła i trafiła go w łapę. 

Pies znalazł się na ulicy bez opieki w wyniku przechodzącej w nocy burzy, spłoszone zwierzę uciekło z ogrodzonej posesji. Psu udzielili pomocy przypadkowi przechodnie, założyli opatrunki i poinformowali służby.

Pies po przetransportowaniu do kliniki weterynaryjnej przeszedł operację i wraca do zdrowia.

Obecnie właściciele psa poszukują sprawców tego bestialskiego czynu, wszystkie osoby, które mogły w niedzielę 14.06 około godziny 8:00  przebywać w okolicy Zatonia proszone są o kontakt z policją.

fot. miejsce zdarzenia
fot. miejsce zdarzenia
fot. miejsce zdarzenia
Podziel się informacją ze znajomymi!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

22 thoughts on “Bogatynia: próbowali obciąć psu głowę siekierą, wycieńczonego zostawili na chodniku [PILNE]

 1. Ja pierdole średniowiecze!!! Boję nie boję zgłosić anonimowo co to ma być!!!! Zgłaszam i tyle ! Ile jeszcze to bydło na być bezkarne ?!Ile zwierząt tak skończy?

 2. Wy UJE Yebane trzeba było tą siekierą w swoje tępe łby pierdolnąć,na świecie byłoby o dwa gówna mniej , z takimi jak wy to na rynsztoku żywcem spalić,albo dożywocie ‼️‼️‼️‼️. Życzę wam wszystkiego najgorszego PADALCE!!!!!!!

 3. Skurwiele, mogło wam obydwie łapy ujebać !! Chcieliście zrobić zwierzakowi niewinnemu krzywdę a przytrafiło wam się niefortunnie bardzo dobrze!!!

 4. Na poziomie gminy trzeba podjąć decyzję dot.usypiania zwierzat domowych w sposob humanitarny.Kiedys za uspienie psa płaciło sie 20 zl i 5 zl za kg za utylizacje.
  Dziś uspiłam 20 letniego kota.Cena powala z nog.Uśpienie 140zl plus 80 zł za zostawienie do utylizacji .
  Kogo na wsi stać na takie koszty?Stąd ludzie pozbywają sie wywożąc do lasu lub siekierą.Miasto powinno płacić weterynarzom za uśpienie chorych zwierząt ,lub niechcianego miotu.To samo dotyczy sterylizacji suk.To też są duze koszty.

  1. A dlaczego mieszkańcy mają ponosić koszty uśpienia czyjegoś zwierzęcia? Swoim zwierzakiem należy się opiekować do końca. A poza tym to od mieszkańców zależy czy gmina wypełnia obowiązek zmniejszania bezdomności zwierząt przez sterylizację i usypianie ślepych miotów.

  2. Czytam Pani komentarz i włos mi się jeży na głowie, bo to co Pani pisze, to tłumaczenie powodów dla których ludzie są oprawcami i bandytami bez serca i sumienia. Bo tylko potwory pastwią się nad bezbronnymi zwierzętami i nic ich nie usprawiedliwia. Chore jest tłumaczenie, że ludzi na wsi nie stać na uśpienie zwierzęcia, zapewne nie stać ich także na karmienie i leczenie chorego zwierzęcia. Ale jest na to rada, nikogo nie zmusza się do posiadania zwierzęcia, tym bardziej jak kogoś nie stać na jego godne utrzymanie. Niestety wina leży nie w tym, że kogoś nie stać, tylko w chorej mentalności ludzkiej. Ciągle jeszcze na wsi zwierzę traktuje się jak przedmiot, który ma być użyteczny i najlepiej by nic nie kosztował. Chory i stary pies, to bezużyteczny śmieć, który należy wyrzucić. Na jego miejsce pojawia się szczeniak przypięty na krótkim łańcuchu, bo taka tradycja, bo wszyscy tak robią. Mój przygarnięty 10 lat temu pies jest niedoszłą ofiarą ludzkiej jak to Pani pisze „oszczędności”, po prostu ktoś próbował go utopić. Na szczęście plan się nie powiódł i psu udało się wydostać ze stawu. Ja swojego psa traktuję jak członka rodziny, dbam o niego, leczę jak potrzeba i nie wyobrażam sobie jak można skrzywdzić bezbronne, wierne, zapatrzone w człowieka zwierzę. To nie miasto czy gmina powinno płacić za uśpienie i sterylizację zwierząt. To raczej państwo powinno nałożyć na właścicieli obowiązek chipowania WSZYSTKICH psów i obowiązek sterylizacji wszystkich wiejskich suk, które co cieczka zachodzą w ciążę. Dorosły, odpowiedzialny człowiek zanim adoptuje czy kupi psa powinien się zastanowić czy go na to stać.

  3. Szanowna Pani dawno na wsi nie była, ludzie mają takie doplaty, dodatki itp. prosze nie pisac bzdur, bieda teraz jest w mieście, a moralnosc i mentalnosc nie ma z kasą nic wspolnego..po prostu jest typ co woli na tipsy, komórę i furę a na zwierzaka żal.. i taki co od ust odejmie, zeby ulżyć stworzeniu

  4. Koszta zeczywiscie sa wysokie. Ale to nie znaczy ze zwierzaka trzeba zapijac. Jak czlowiek jest chory, to tez go trzeba uspac?

 5. A czy ktoś się odważy to zgłosić nawet jeśli wie kto to… Oni latają z maczeta napadają na ludzi ranią ich ta maczeta. Nikt nie powie kto to bo boją się o swoje życie

  1. Jeśli wiadomo kto a boicie się to są sposoby na zgłoszenie anonimowe. Nie potępiam osób, które się po prostu boją ale trzeba działać. Jesli to tacy zwyrodnialcy to za moment zaatakują dziecko czy osobę starszą słabszą- bo jak widać bydlaki mają odwagę tylko wobec słabszych. Może jest monitoring gdzieś w pobliżu i coś by pomogło. Nie mieszkam tam ale może uda się poprzez portal skrzyknąć ludzi których to oburza.

   1. Wystarczy, że zaatakowali psa. To identycznie jakby zaatakowali dziecko czy osobę starszą. Tragedia już się wydarzyła.

  2. Wlasnie i to jest najgorsze ze każdy milczy. Przecież mozna zgloscic anonimowo. Jest wiele sposób. Ludzie kto jak nie my im możemy pomóc. Nie przechodzie obojętnie. Takich zwyrodnialca trzeba ukarać.

  3. Można zgłosić anonimowo. Wysłać meila anonimowo założonego. Do czego mają się posunąć aby ludzie przestali milczeć

  4. Wstać z kolan!!! Niemcy, Rosjanie nie potrafili zdeptac ducha a palanci zwyrodnialcy w takiej mniejszosci moga??? Co sie dzieje w tym Kraju????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!