Covid-19 w placówkach oświatowych! [PILNE]

fot. Gwarek, Google Pixabay

Z powodu zdiagnozowania koronawirusa u dwóch pracowników placówek oświatowych, tylko wczoraj na kwarantannę trafiło ponad 200 osób, w sumie na terenie powiatu lubańskiego w kwarantannie PPIS jest już ponad 800 osób. To efekt 44 zdiagnozowanych przypadków zachorowania na COVID-19 w powiecie lubańskim.

Do wczoraj sytuacja epidemiologiczna w placówkach oświatowych ograniczała się do pojedynczych zachorowań uczniów i obejmowania kwarantanną pojedynczych osób czy klas. Takie sytuacje miały miejsce w szkole podstawowej w Smolniku, w ZSP im A.Mickiewicza czy ZSZiO im. KZL w Lubaniu. Wyjątek stanowiło przedszkole Leśne Elfiki z Leśnej, gdzie na czas kwarantanny zamknięto całą placówkę.

Wczoraj sytuacja zmieniła się diametralnie. Dodatni wynik zdiagnozowano u rodzeństwa, z którego jedno z dzieci chodzi do jednego z lubańskich przedszkoli, a drugie do SP nr 4 w Lubaniu. Również wczoraj o dodatnim wyniku dowiedziała się jedna z nauczycielek z SP nr 4 w Lubaniu i nauczycielka pomocy przedszkolnej ze wspomnianego przedszkola.

Wczoraj do późnych godzin wieczornych obdzwoniliśmy cztery grupy, które przez dyrekcję szkoły zostały podane jako klasy mające lekcję z tym nauczycielem. Wszyscy rodzice zostali poinformowani w jakich terminach objęci są kwarantanną. – usłyszeliśmy od Honoraty Stachowicz, dyrektor PSSE w Lubaniu.

Kwarantanną została objęta również grupa przedszkolna mająca kontakt z chorą pomocą przedszkolną. W ten sposób tylko wczoraj na kwarantannę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaniu trafiło 201 osób, w sumie osób na kwarantannie jest już 814.

Od środy do końca tygodnia szkoła podstawowa nr 4 jest na wolnym, jednak wynika to z dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej i zaplanowanych już w sierpniu dni wolnych – wyjaśniał nam Mateusz Zajdel, zastępca burmistrza Lubania zajmujący się oświatą.

źródło: eluban.pl

Podziel się informacją ze znajomymi!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “Covid-19 w placówkach oświatowych! [PILNE]

 1. W bogatyńskiej szkole „trójce” zdiagnozowanych pozytywnie na dzień dzisiejszych jest conajmniej 5 nauczycieli, a szkoła nadal jest czynna. Rodzice niektórych uczniów otrzymali dzisiaj przed 22gą taką wiadomość od dyrektora szkoły:
  „W imieniu Inspekcji Sanitarnej w Zgorzelcu informuję, że Pana(i) dziecko miało kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS CoV-2
  (dodatni wynik testu). W związku z czym Pani dziecko oraz wszystkie osoby z nim zamieszkałe do dnia 17.10.2020 r. są objęci nadzorem epidemiologicznym. Do soboty proszę obserwować swój organizm i w przypadku niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem.”
  Nie ma nawet kwarantanny…i tak co tydzień mam nadzór epidemiologiczny… Ktoś tu igra z naszym zdrowiem i życiem oraz naszych bliskich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!