Dwa areszty i policyjny dozór dla zgorzeleckich recydywistów

fot. KPP Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej ponieważ jechali skradzionym pojazdem. Wszyscy byli znani funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności służbowych. Byli wielokrotnie łapani i karani oraz odbywali kary pozbawienia wolności. Usłyszeli szereg zarzutów między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko wymiarowi sprawiedliwości i bezpieczeństwu w komunikacji. Dwóch na wniosek prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny, w związku z tym, że działali w warunkach powrotu do przestępstwa grozi im do15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota. Mężczyzna jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu przyśpieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów próbując wjechać na drogę gruntową kierujący zatrzymał pojazd. Wtedy jeden z funkcjonariuszy próbował zatrzymać kierowcę, gdy ten niespodziewanie gwałtowanie cofnął uderzając w samochód służbowy. Na szczęście interweniujący policjant zdążył odskoczyć i nikomu nic się nie stało.

W wyniku pościgu pieszego mundurowi zatrzymali jednego z pasażerów, drugi wraz z kierowcą uciekli. Jednak tego samego dnia również zostali zatrzymani.

Podczas podjętych czynności okazało się, że pojazd marki Toyota Corolla Verso został skradziony poprzedniej nocy z terenu gminy Pieńsk. Przy zatrzymanym 31-letnim mieszkańcu powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze ujawnili urządzenie do pokonywania zabezpieczeń pojazdów. Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

fot. KPP Zgorzelec

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 38-letniego kierowcę oraz drugiego z pasażerów, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Wszyscy mężczyźni znani byli policjantom z wcześniejszych czynności służbowych, byli wielokrotnie zatrzymywani i karani oraz odbywali kary pozbawienia wolności.

Na podstawie przeprowadzonych czynności operacyjnych i procesowych oraz zebranego materiału dowodowego podejrzani usłyszeli łącznie kilkadziesiąt zarzutów między innymi za włamania i kradzieże samochodów, zniszczenie mienia, wielokrotnego niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdami pomimo dożywotnich sądowych zakazów. Kierowca usłyszał również zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji przy użyciu pojazdu.

Wobec dwóch mężczyzn z uwagi na społeczną szkodliwość popełnionych czynów, wartość szkód, ilość osób pokrzywdzonych Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W wyniku podjętych czynności pojawiły się okoliczności, które nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!