Groźny pożar w Bogatyni, przyczyną prowizoryczna plantacja roślin? [FOTO]

fot. zgorzelec112.pl

Dziś (21.10) o godzinie 12:40 doszło do groźnego pożaru w jednym z mieszkań przy ulicy Głównej w Bogatyni. 

Na miejsce zadysponowano siły i środki w postaci 8 zastępów straży pożarnej (PSP oraz OSP), patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne. W akcji brały również udział dwa zastępy strażaków z Czech (HZS LK – Raspenava, JSDHO – Frydlant), które zostały zadysponowane w ramach współpracy międzynarodowej. Na miejscu okazało się, że ogniem zajęły się 2 pokoje w mieszkaniu na drugim piętrze domu rodzinnego.

Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków ogień udało się szybko opanować, a znajdujący się w środku mieszkańcy budynku zostali ewakuowani na zewnątrz. Nikt nie odniósł obrażeń. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek spięcia w instalacji elektrycznej, która była częścią domowej „plantacji roślin”.  Pożar strawił doszczętnie cały sprzęt oraz oświetlane i wentylowane nim rośliny. 

Strażacy przez blisko dwie godziny walczyli o obniżenie temperatury powstałej podczas pożaru, jednocześnie dbając o to, by pomieszczenia na parterze nie zostały uszkodzone strumieniami podawanej wody.

 

Zgorzelec112.pl – pierwszy portal o pracy służb ratowniczych powiatu Zgorzeleckiego! Polub nas, by być na bieżąco!

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on “Groźny pożar w Bogatyni, przyczyną prowizoryczna plantacja roślin? [FOTO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!