Kontrole w sklepach. Policjanci sprawdzą, czy personel i klienci noszą maseczki

Sklepy i galerie handlowe pod lupą inspektorów sanitarnych i policji. Funkcjonariusze sprawdzą, czy klienci przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa.

fot. Shutterstock

Czas na upominanie się skończył. Teraz będziemy karać. Także Zgorzeleccy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole przestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa w dużych skupiskach ludzi czy w sklepach. Powodem jest rosnąca liczba zakażonych koronawirusem, a także ignorowanie obostrzeń . Tym razem mundurowi nie przyjmą wymówek.

Kontrole w sklepach mają wykonywać zarówno policjanci jak i służby sanitarne. Sprawdzane będzie, czy klienci i personel noszą maseczki. Jej brak może się zakończyć mandatem do 500 złotych lub skierowaniem sprawy do sądu. Inspekcja sanitarna może nałożyć grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych. 

Przypominając od początku epidemii w Zgorzelcu oraz powiecie zanotowano oficjalnie 39 przypadki zachorowań na COVID-19. 29 osób wyzdrowiało, a 3 osoby zmarły.

Aktualnie na dzień 04.08.2020r kwarantanną objęte jest 18 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 5 osób, podejrzane o zakażenie koronawirusem SARS CoV-2 są 3 osoby z czego 2 osoby są hospitalizowane a 5 osób jest w izolacji.

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!