Lubań: Śmiertelny wypadek na DK30 [FOTO]

fot. eluban.pl

Dziś około 6 rano na skrzyżowaniu ul. Rybackiej z ul. Lwówecką w Lubaniu doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca Peugeota jadąc w kierunku Zgorzelca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się samochodem marki audi.

Z relacji świadków wynika, że kierowca Peugeota widząc wyjeżdżające od strony centrum miasta Audi próbował jeszcze uniknąć zderzenia.

– Jechał szybko, próbował odbić, ale zahaczył przód Audi i zawinęło go na słup – usłyszeliśmy od świadka zdarzenia, który już na zielonym świetle wjeżdżał na skrzyżowanie za Audi.

Niestety Peugeot drzwiami od strony kierowcy najpierw ściął latarnię, a następnie uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Uderzenie było tak duże, że zerwało wszystkie sygnalizatory.

W wyniku zderzenia 54-letni kierowca Peugeota odniósł bardzo poważne obrażenia. Przybyli na miejsce ratownicy dłuższy czas prowadzili resuscytację krążeniowo oddechową, niestety bezskutecznie.

Kierującej Audi kobiecie najprawdopodobniej nic się nie stało, jednak w związku z ciążą i ona trafiła pod opiekę medyków.

W tej chwili droga DK30 jest zablokowana od strony ul. Warszawskiej. Kierowcy jadący w kierunku Zgorzelca zmuszeni są jechać przez centrum miasta. Zablokowana jest też część skrzyżowania koło Netto. Kierowcy nie skręcą z Uniegoszczy w kierunku Jeleniej Góry. Ul. Lwówecką od strony centrum wyjedzie się jedynie w kierunku Jeleniej Góry.

Na miejscy pracują służby JRG Lubań, policja i zespoły ratownictwa medycznego.

Źródło: eluban.pl

Zdjęcia: eluban.pl

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!