Motorola Search Camp 2019 – relacja

Organizowany przez OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu Motorola Search Camp to już chyba tradycyjne małe święto dla uczestników, nie tylko samych strażaków, ale w tym roku było wyjątkowo! Jednak – od początku! Piątek – niedługo po wykładzie prowadzonym przez guru logistyki poszukiwań – Rafałem Chrustkiem, zostaliśmy podzieleni na drużyny i po kolei wypuszczani na trasę tzw. Nocnej Wyrypy! Brzmi łagodnie…. choć było ciężko! Pierwszy punkt – przestawianie ławeczek, ale…. stojąc na nich i to w 5 osób! Potem budowa szałasu – jeszcze było nieźle 😉


Pod górkę i to dosłownie zaczęło się na punkcie 3 – szukając Wally’ego… Punkt kolejny to stacja na Antarktydzie i zbieranie jaj pingwinich.. (swoją drogą, JRS, co roku Wasza kreatywność momentami zwala z nóg 😀 ). Potem punkt węchowy! Nie tylko dla psów, które szukały Staszka ukrytego, w co rusz innej beczce, ale także dla ludzi, którzy rozpoznawali zapachy… Punkt 6 to już gruba sztuka…. teatralna!!! Po raz kolejny mnie przynajmniej zamurowało.. A przy okazji tzw. masówka 😉

Za to punkt ostatni, czyli udzielenie pomocy wytrzewionemu psu i przygniecionemu drzewem przewodnikowi, spadły chyba na drugi plan, gdyż ten punkt wygrał LIS!!! JRS, tu Wasze moce organizacyjne po raz kolejny zaskoczyły, bo jak udało Wam się zatrudnić lisa???? i to biało srebrnego, fakt, że był trochę namolny, gapił się i gapił! Wracając do ośrodka, dzięki hasłu jednego z członków mojej grupy, aby górę trawersować (:D) po raz kolejny udało się dotrwać do końca, aby około godziny 5:30 dotrzeć do pokoi!

Dzień drugi miał się zacząć od śniadania, po którym nastąpił wykład, przerwany wezwaniem wrocławskich jednostek na akcję poszukiwawczą pod Lubań…. Na akcję pojechali także chętni inni ratownicy w liczbie … w zasadzie prawie całej imprezy! moc <3 🚨🚒🐾 Do akcji pojechały także 2 zespoły przewodników OSP Bogatynia z psami specjalności terenowej.

Jak pewnie już większość wie, chociażby z portalu Zgorzelec112.pl – akcja poszukiwawcza starszego, ok 80-letniego grzybiarza, cukrzyka zakończyła się sukcesem, człowiek żyje, ma się dobrze!

I znowu zaskoczenie ze strony organizatorów, bo po powrocie z trudnych sektorów, kompletnie przemoczeni, na miejscu zostaliśmy poczęstowani najlepszym na świecie bigosem! 💪 💪 💪

Takiego scenariusza nie przewidział chyba nikt! Za to ten Motorola Search Camp 2019 przejdzie do historii jako niezwykle cenny szkoleniowo – gdyż szkolenie to odbyło się w warunkach realnej akcji, po której nastąpiło podsumowanie, omówienie, kolejne cenne wykłady!

Nie wspomnę nawet o pozostałych kwestiach organizacyjnych jak wybór ośrodka – miło i wygodnie!, czy opisane scenki podczas nocnego biegu, przepiękne gadzety i materiały, przede wszystkim też chyba niezwykle cenny z punktu szkoleniowego wykładowca!

Bardzo dziękujemy jako zespół OSP Bogatynia za zaproszenie, za całą Waszą pracę organizacyjną, niezwykle przyjazną atmosferę i cenną naukę!
Jeszcze na koniec odrobina prywaty – Magda, Twoje dzieła, które otrzymaliśmy są przepiękne, dziękuje! <3

/mh

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!