Pijany kierował zestawem. Został zatrzymany przez policjantów

fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował zestawem ciężarowym. Na szczęście policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Przeprowadzone badanie na zwartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał niemal promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zestawem ciężarowym. Mężczyzna wyjeżdżał ze stacji paliw i chciał jechać w trasę do Niemiec. Podczas kontroli okazało się, że 64-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego ma niemal promil alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą podróż i zatrzymali prawo jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!