Policja publikuje zdjęcia śmiertelnego wypadku z obwodnicy i apeluje – noście odblaski! [FOTO]

fot. zgorzelec.policja.gov.pl

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem powoduje, że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Niestety bardzo przykrym przykładem,  jak nie poruszać się po drodze jest ostatni śmiertelny wypadek z obwodnicy, w którym to 57-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego przechodząc przez DW 352 (obwodnica) wszedł pod jadący swoim pasem pojazd marki Audi, kierowany przez 19-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego. 

Pomimo natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

O całym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

fot. zgorzelec.policja.gov.pl

Zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za brak odblasków pieszemu grozi mandat do 100 zł.

„Apelujemy do wszystkich pieszych o ostrożność i używanie elementów odblaskowych

– poinformowali Zgorzeleccy policjanci na swojej stronie internetowej.

Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości dopiero około 40 metrów. Osoba mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Pamiętajmy również o swoich zwierzakach, spacerując blisko ulicy warto nie tylko siebie wyposażyć w widoczny odblask ale również swojego pupila. W sieci aż roi się od ofert odblaskowych smyczy, obróżek czy migających breloków. Bądźcie bezpieczni! 

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!