Policjanci odzyskali skradzionego Quada i zatrzymali sprawcę

fot. KPP Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci w jednej z miejscowości w powiecie odnaleźli pochodzący z kradzieży pojazd typu quad oraz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W wyniku podjętych działań 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu o wartości 37 tys. zł. Dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-śledczego przedstawili mu zarzuty za dwukrotne kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom. W związku z tym, że podejrzany był już wczesnej karany za przestępstwa przeciwko mieniu grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego wspólnie z kolegami z Wydziału Prewencji na podstawie posiadanych informacji w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk odnaleźli pojazd typu quad. Jak się okazało został on skradziony z naczepy pojazdu ciężarowego zaparkowanego na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Zgorzelec. Wartość pojazdu pokrzywdzony wycenił na kwotę 37 tys. zł. W wyniku podjętych czynności operacyjnych i procesowych policjanci z grupy „Nysa” wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo.

31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzuty za kradzież quada do których się przyznał. Dodatkowo policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgorzeleckiej komendy przedstawili mu zarzuty za dwukrotne kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom.

Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbył karę pozbawienia wolności, dlatego teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

podkom. Agnieszka Goguł

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!