Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, który uciekał skradzionym samochodem aż z Podkarpacia

fot. KPP Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci dzięki wystawionym posterunkom po otrzymaniu informacji o poruszającym się autostradą A4 mężczyźnie podejrzanym o usiłowanie zabójstwa, doprowadzili do jego zatrzymania. Kierowca po zdarzeniu przemieszczał się skradzionym pojazdem jadąc z województwa podkarpackiego w stronę Dolnego Śląska. Mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy powiatowej dzięki wystawionym posterunkom zatrzymali 29 – latka podejrzanego między innymi o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu przeworskiego w województwie podkarpackim. W poniedziałek po godzinie 3 nad ranem tamtejsi policjanci zostali powiadomieni o zakrwawionym mężczyźnie leżącym przed jednym ze sklepów.

Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności oraz ustalaniem tożsamości mężczyzny. Sklep, w rejonie którego znaleziono ofiarę, posiadał monitoring. W oparciu o jego zapis, ustalono, że pokrzywdzony przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku.

Podkarpaccy policjanci przekazali wszelkie informacje o ustalonym przez nich podejrzanym oraz pojeździe, którym się porusza a także o kierunku ucieczki wszystkim jednostkom na trasie, którą się przemieszczał. Szeroko zakrojone działania na skalę ogólnokrajową doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu namierzyli na autostradzie A4 skradziony pojazd i uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę, zatrzymując podejrzanego 29 – latka. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy.

29-latek jeszcze tego samego dnia został przewieziony z terenu woj. dolnośląskiego do komendy w Przeworsku. W tamtejszej prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

fot. Policja Dolnośląska / KWP Wrocław

Źródło: KWP Wrocław / KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!