Poszukiwania zaginionego Bartka przerwane, jutro wznowienie działań [FOTO]

fot. zgorzelec112.pl

Dziś (11.12.2019) służby ratownicze z terenu Bogatyni oraz rodzina i znajomi zaginionego włączyli się w akcję poszukiwawczą mężczyzny. 

Bartek wyszedł z domu wczoraj (10.12) około godziny 13:30. Ostatni raz widziany był na stacji paliw „LOTOS” w Trzcińcu, tę wersję potwierdził również monitoring, do którego dotarli policjanci. 

Zaginiony chwilę wcześniej miał poinformować swojego pracodawcę o tym, że nie pojawi się w pracy.

Pierwsze poszukiwania rozpoczęto około godziny 09:00, służby w postaci JRG PSP Bogatynia, Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Bogatynia oraz Policja Bogatynia w wyznaczonych obszarach przy użyciu sił i środków w postaci ludzi, psów ratowniczo-poszukiwawczych oraz pojazdu terenowego typu quad przeczesywały teren w okolicach starego Zatonia w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. 

Niestety po kilku godzinach akcja została przerwana przez policyjne braki kadrowe, jak poinformowali nas znajomi zaginionego – policjantom kończyła się zmiana a na ich miejsce musieli przyjść ci z kolejnej… Z tego powodu cenne godziny uciekały a światło słoneczne musiały zastąpić latarki oraz światła pojazdów. Wszystkie jednostki zaangażowane w poszukiwania czekała przymusowa przerwa i powrót do baz, ponieważ to właśnie policja była głównym koordynatorem poszukiwań. Rodzina zaginionego mocno nalegała na wznowienie działań. Według osób pomagających w poszukiwaniach oburzające było również zachowanie straży miejskiej z Bogatyni, przysłany na miejsce patrol ani razu nie opuścił swojego pojazdu, by pomóc w przeszukiwaniu terenu. 

Poszukiwania wznowiono po ponad godzinie czasu. Niestety trudne warunki oświetleniowe oraz temperatura znacznie ograniczyły możliwości odnalezienia mężczyzny jeszcze dziś. Tym razem w pomoc zaangażowali się również znajomi, przyjaciele i klub off-roadowy z Bogatyni, miłośnicy terenowej jazdy licznie pojawili się na miejscu zbiórki i zaoferowali swoją pomoc w przeszukiwaniu ciężkiego terenu. Wielogodzinne poszukiwania na przyniosły skutków. Planowane jest wznowienie poszukiwań w dniu 12.11.2019

Bartek ubrany był w niebieską kurtkę, ciemne dresowe spodnie, czerwone buty nike, plecak czarny nike.  Może przebywać w okolicach Zatonia k. Bogatyni, jeżeli widziałeś tego mężczyznę zadzwoń pod numer 112. 

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

3 thoughts on “Poszukiwania zaginionego Bartka przerwane, jutro wznowienie działań [FOTO]

  1. Nie ma się co dziwić, ci dwaj strażnicy miejscy to najwięksi lenie w pracy i donosiciele, nic więc dziwnego że siedzieli w samochodzie taki jest ich styl działania.

  2. Co ty dziecko piszesz, nie wiesz jak działa policja to Sue nie odzywaj, pierwsze pytanie przy przyjęciu zawiadomienia to zapytanie o to czy zaginiony miał telefon. Tylko sygnał telefonu wskazuję pewien obszar logowania przy konkretnej stacji a nie jest to punkt na mapie. A jeśli chodzi o ilość policjantow to jest to problem już ogólnopolski, nie tylko jednej komendy i raczej nie zapowiada się że będzie lepiej bo nikt nie chce tam pracować mieć po 300 nadgodzin zarabiać 3tys i jeszcze narażać życie dla kogoś kto ci nawet nie podziękuję tylko społeczeństwo będzie cię besztac, jak chcesz to wstąp do policji zachex swoich znajomych to braku kadrowe może kiedyś się skończa.

  3. Byłam tam od godziny 15 do 20 i nie widziałam żadnego policjanta !!!!! Bogatyńska policja ma wszystko w du..ie i nic nie robi gdyby nie straż pożarna i ludzie z dobrymi sercami którzy mimo zimna chodzili i szukali Bartka to poszukiwania by były zakończone na etapie sprawdzania monitoringu. Policja powinna sprowadzić wszystkie pobliskie jednostki poprosić stronę czeską o pomoc ale chyba nikt w naszym kochanym komisariacie na to nie wpadł. Bartek ma telefon iPhone który można namierzyć nawet jak jest wyłączony wystarczy trochę chęci i poświęcenia żeby coś zdziałać ale nasi policjanci wola plaszczyc dupy w ciepłym aucie albo na komisariacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!