Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany po pościgu

fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu, zatrzymali kierującego pojazdem marki seat, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany był przez władze niemieckie Europejskim Nakazem Aresztowania. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Zatrzymany usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Zgorzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby na jednej z ulic w mieście próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat Arosa. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po wjechaniu na polna drogę, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci nie dali za wygraną i po przebiegnięciu kilkuset metrów mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że uciekinier poszukiwany jest przez niemieckie władze Europejskim Nakazem Aresztowania. Dodatkowo 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Poszukiwany trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło/Fot. KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!