Poszukiwany listem gończym posiadał narkotyki oraz amunicję bez zezwolenia

fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości listem gończym. W wyniku podjętych działań policjanci w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę zabezpieczyli wiatrówkę, amunicję, tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży oraz ponad 2 kg marihuany. Mężczyzna zanim trafił do aresztu usłyszał zarzuty do których się przyznał.

„Kryminalni” ze zgorzeleckiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Zawidowie podczas działań związanych z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustali miejsce przebywania jednego z poszukiwanych. 37-letni mężczyzna ścigany był listem gończym celem odbycia łącznie ponad 5 miesięcy więzienia.

Podczas podjętych działań w pomieszczeniach zajmowanych przez poszukiwanego funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, amunicję na którą trzeba mieć zezwolenie oraz worki foliowe z suszem roślinnym.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zgorzeleckiej komendy. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 11200 działek handlowych tego narkotyku.

Poszukiwany przed wyjazdem do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące, usłyszał zarzuty do których się przyznał.

Przypominamy, że za posiadanie broni lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić kara do lat 10.

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!