Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Bogatynia

Aktualnie GRS Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Bogatynia to jedyna w całym powiecie tego typu formacja dysponująca psami ratowniczymi, certyfikowanymi przez Państwową Straż Pożarną do udziału w akcjach poszukiwawczych.

Posiadamy dwa wyszkolone psy – Roya, owczarek niemiecki – uprawniona do działań w terenie i na gruzowisku oraz Robin, owczarek niemiecki – uprawniony do działań w terenie, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Tego typu psy potrafią zastąpić od kilku do kilkunastu wyszkolonych strażaków, przeszukując obszar nawet o wielkości ponad 50 ha! W treningu w jednostce posiadamy kilka psów, w tym jednego już ze zdanym egzaminem terenowym klasy 0.

Sekcja dysponuje również pojazdami przystosowanymi do poruszania się w ciężkim terenie (samochód terenowy Mitsubishi Pajero, QUAD Arctic Cat, specjalistyczny wózek do transportowania osób.

W tym dziale zamieszczane będą na bieżąco informacje o aktualnościach, wydarzeniach, akcjach i treningach – zapraszamy! 🙂

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2 thoughts on “Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Bogatynia

  1. Great blog right here! Also your web site rather a lot up very fast! What web host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink in your host? I want my site loaded up as quickly as yours lol

  2. Super! na strażaków zawsze można liczyć, fajnie że ktoś pomyślał, żeby wykorzystać do współpracy najlepszych przyjaciół człowieka! mocno trzymam za Was kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!