Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Służby nie mogły dojechać, bo nie było korytarza życia [FOTO]

We wtorek (26 stycznia) na autostradzie A4 pomiędzy zjazdami na Chojnów i Krzywą zderzyły się 2 ciężarówki i 1 bus. Jedna osoba nie żyje. Trasa jest całkowicie zablokowana.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek (26 stycznia) przed południem na 69. kilometrze autostrady A4 na jezdni w kierunku Zgorzelca.

W wypadku wzięły udział dwie ciężarówki i bus. Doszło do niego w momencie, gdy jedna z ciężarówek zmieniała pas – wtedy wjechał w nią bus, który następnie się od niej odbił i uderzył w druga ciężarówkę – mówi nam sierż. szt. Dominika Kwakszys, oficer prasowy ze złotoryjskiej policji.

Na miejscu zginął 25-letni pasażer busa. Ranny został kierowca busa, który trafił do szpitala. Kierowcom obu ciężarówek nic się nie stało.

Fot. Złotoryja112

Służby, w tym policja i straż pożarna, miały trudności z dojazdem do miejsca wypadku, bo kierowcy nie utworzyli korytarza życia.

O godzinie 11.16 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na 69. kilometrze autostrady A4. Dojazd służb był utrudniony przez BRAK KORYTARZA ŻYCIA! W tym miejscu apelujemy do kierowców! Korytarz życia to WASZ obowiązek! Każda minuta jest na wagę ŻYCIA! – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochocinie.

Zobaczcie wykonane przez nich nagranie dostępne pod tym linkiem

https://www.facebook.com/ospbrochocin/videos/221869782966277/

UWAGA!
Autostrada A4 w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowana. Utworzył się tam już kilkukilometrowy korek. Można go ominąć, zjeżdżając z autostrady A4 na drogę krajową 94. GDDKiA informuje, że utrudnienia mogą tam potrwać nawet do 5 godzin.

Źródło: Dziennik Zachodni

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!