Strajk: Tłumy na ulicach. Kobiety pokazały, że nie warto było z nimi zadzierać! [FOTO]

fot. redakcja zgorzelec112.pl

Ponad 3 tysiące osób protestowało dziś (26.10) na ulicach Zgorzelca.

Takiej skali protestów w Zgorzelcu jeszcze nie było – tłumy zgorzeleczan oraz mieszkańców naszej naszego powiatu ruszyły głównymi ulicami miasta, by głośno wyrazić swój sprzeciw wobec czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji.

W proteście wzięło udział wiele młodych kobiet, okazujących transparenty z hasłami. Na pytanie dlaczego protestują, odpowiedziały:

Nie zgadzam się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Jestem przeciwna żeby rodzić dzieci, które zaraz po urodzeniu miały umrzeć.

My mamy decydować czy chcemy przerwać czy urodzić. To co zrobiono to skazywanie nas Kobiet na tortury. Które są zabronione w naszej konstytucji. A też złamaniem praw człowieka. Nie odpuścimy. Walczyć będziemy do końca

Nie czuje się w Polsce bezpieczna jako kobieta. Nasze prawa są nam odbierane. Dlatego wychodzimy na ulice i będziemy walczyć, do skutku.

O godzinie 17:00 tłum ruszył spod Krzyża Milenijnego, gdzie przez megafon skandowane były hasła. Nie zabrakło pirotechniki. Następnie przez ul. Armii Krajowej, protestujący udali się na rondo koło byłej galerii Plaza gdzie czekali na nich rolnicy z banerami, którzy okazali wsparcie.

Kolejny protest odbędzie 28.10 (środa) pod Krzyżem Milenijnym

Fotorelacja z dzisiejszego protestu:

Cały protest możecie zobaczyć w naszej transmisji : 

Tutaj —> https://fb.watch/1mU9Ats4KB/

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!