„Wybór nie zakaz” Dziś generalny strajk w Zgorzelcu i Bogatyni

fot. Strajk Kobiet Zgorzelec

W poniedziałek przez całą Polskę przeszła fala protestów w obronie praw kobiet. Sprzeciw wyrazili również miasta z naszego regionu m.in Lubań, Bolesławiec i Zgorzelec. Dziś kolejny raz wyjdą na ulicę kobiety z całej Polski, protesty zapowiadają w Bolesławcu Lubaniu, Bogatyni i Zgorzelcu.

Dziś (28.10) podobnie jak w poniedziałek zgorzeleczanie oraz mieszkańcy naszego powiatu ruszą we wspólnym proteście głównymi ulicami miast. Początek zaplanowano na godzinę 17:00 zarówno w Bogatyni jak i w Zgorzelcu.

– Nie idziemy do roboty, do szkoły, na uczelnie. Nie otwieramy też firm. Wspierają nas m.in. małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Trzeba tę Polskę na chwilę zatrzymać. I zrobić nową – mówi Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Protest w Zgorzelcu

Dziś 28.10 podobnie jak w poniedziałek, o godzinie 17-stej pod Krzyżem Milenijnym (skrzyżowanie obok sądu) rozpocznie się kolejny protest związany z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że tzw. aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Konstytucją RP. Spod Krzyża Milenijnego będzie przemarsz przez miasto. Wydarzenie zostało zatytułowane #nieidziemydoroboty #piekłokobiet #tojestwojna

Bierzemy urlop na żądanie. Bierzemy urlop bezpłatny. Bierzemy urlop na oddanie krwi. Zamykamy firmę, sklep, punkt handlowy. Albo po prostu – nie idziemy do roboty! Skoro Polska nie działa, zatrzymajmy ją! I zróbmy sobie nową!– cytują Zgorzeleckie Kobiety

Protest w Bogatyni

Dziś (28.10) zaplonowano wydarzenie zatytułowane „#PiekłoKobiet #tojestwojna”.

– Jeśli nie chcemy by traktowano nas jak inkubator, zmuszano do rodzenia dzieci, które nie przeżyją i patrzenia na ich śmierć spotkajmy się jutro pod Urzędem Miasta w Bogatyni o godzinie 17. Bądźmy solidarni z innymi kobietami walczącymi o nasze prawa bo tylko tak coś zdziałamy. To jest idealny moment byśmy coś zmieniły. Nas głos już usłyszeli, nie pozwólmy by na tym się skończyło – apelują organizatorzy.

Drugi protest planowany jest na piątek 30.10 (piątek)

W poniedziałkowym strajku uczestniczyło ponad 3000 osób

Rekordową frekwencję miała poniedziałkowa blokada w Zgorzelcu. Jak mówili protestujący, było cudownie i nie spodziewali się, że przyjdzie tyle osób.

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!