Wyłudzili 230 tys. zł metodą na „Policjanta”. Zostali aresztowani

fot. KPP Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz jego 34-letniego kolegę podejrzewanych o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta”. Dodatkowo młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Na wiosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd wobec młodszego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 43-letniego mieszańca powiatu zgorzeleckiego oraz jego 34-letniego kolegę, którzy podejrzewani byli o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Dodatkowo młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Przy współpracy z funkcjonariuszami z Górnego Śląska potwierdzono, że jedna z mieszkanek Świętochłowic odebrała telefon na który zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie rozmowy oszust wykorzystując presję czasu i zdenerwowanie kobiety nakłonił ją do uczestnictwa w tajnej akcji policyjnej mającej na celu zatrzymanie nieuczciwych pracowników banku. W ten sposób kobieta przelała 230 tys. zł na wskazane przez przestępcę rachunki bankowe.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wiosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd wobec młodszego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi! Nigdy nie przelewajmy pieniędzy obcym osobom! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o swoich działaniach telefonicznie i nie proszą o przelanie pieniędzy na wskazane rachunki bankowe.

podkom. Agnieszka Goguł

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!