Zatrzymany po pościgu przez funkcjonariuszy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu po pościgu zatrzymali 47-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie był zarejestrowany na terenie kraju i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki opel. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać, stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Po przejechaniu kilkuset metrów ścigany skręcił na stację paliw, zmuszając jednego z kierujących ciężarówką do gwałtownego hamowania. Następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę.

fot. KPP Zgorzelec

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Za popełnione wykroczenia wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Natomiast niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i za to kierującemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!