Zlikwidowano produkcję metamfetaminy

fot. użyczone

Funkcjonariusze CBŚ na terenie jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy. W związku ze sprawą aresztowano dwóch mężczyzn.

11 lutego 2021 roku Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy, która znajdowała się na terenie jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 24 lat. W wyniku przeszukania zajmowanej przez nich posesji ujawniono szereg substancji chemicznych oraz przyrządów przystosowanych do wytwarzania metamfetaminy, a także gotowy narkotyk.

Z ustaleń wynika, że przestępczy proceder trwał od września 2020 roku. Produkowany narkotyk był następnie sprzedawany.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie przedstawiono im zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (przestępstwo z art. 53 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

13 lutego 2021 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował dwie osoby, którym zarzucono wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych.

Zarzucone im przestępstwo stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Podziel się informacją ze znajomymi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treści są chronione prawami autorskimi!